18 lipca 2011

Czy ceniona i wszystkim znana marka zawsze ma dobre pomysły?

Jak wiemy różnie bywa ze stylistami, stylizacjami czy zdjęciami. Kazdemu zdarza się mieć gorszy dzień albo po prostu brak weny twórczej.
Każda/y z nas chyba zna markę Prada. Kojarzy nam się ona z luksusem, pięknymi ciuchami, butami, akcesoriami i jakością. Zestawy proponowane w lookbokach zazwyczaj zapierają dech w piersiach.
Czy ZAWSZE marka  idzie w parze z dobrą stylizacją? Mi osobiście wydaje się, ze stylista/tka za wszelką cenę chciała zrobić z tych pięknych modelek 'młode babcie'. Ukryć ich piękno i ubrać w ciuchy, które dodają im dobrych 30 lat... i te nakrycia głowy... co wy o tym sądzicie?

As we all know stylists have also worst days. Everyone knows Prada. When we hear it we think: luxury, quality, beautiful chlothes, accesories, shoes. Outfits are usually breathtaking!
Is is always like that? IMFO I think that this time the stylist wanted to cover this models' beauty. They even look like grandmas... and this hats... what do U think about that?

PRADA LOOKBOOK 2012

Szkoda, że jeszcze nie dostały 'jazzówek' na stopy, bo wtedy już w ogóle byłaby totalna porażka. Obcasy trochę ratują sprawę, ale te nakrycia, materiały? Tylko ta stylizacja, MOIM ZDANIEM, bo wiem, ze KAŻDA Z NAS MOŻE MIEĆ INNE;-)!, jest w miarę znośna (w miarę, ponieważ i tutaj materiały kojarzą się z babcią;>)
What a pity they didn't wear 'jazz shoes'. The heels defend outfits, but the hats? Just this one CAN BE, it's quite ok, but this materials still remind me grandmas... but I know it's only my opinion and I know everybody can have a different one & I respect it.Piękne kolory, piekna torba, kopertówka i buty i okulary, ale sweterek? Spódnica ze 'sweterka'? Nie.
Wonderful colours, bag, clutch and sunglasses but sweater? Skirt made from 'sweater'? No.

Przeciez kobiety są stworzone do tego by być kobiece, podkreślać swoje atuty z klasą i szykiem... I tu przykład takiej kobiety..
Women are made to be women, to be beautiful, classy and chic.. now the example of this kind of womam...

Regina Salomao spring 2012

Moim zdaniem kolekcja Reginy Salomao jest sto razy bardziej korzystnie przedstawiona niż Prady. I mimo, że osobno ubrania i akcesoria od Prady są cudowne to ich połączenie przez stylistę jest fatalne. z kolei cała otoczka wokół kolekcji RS jest dużo bardziej korzystna, a modelka wygląda przecudownie. A przecież zależy nam, by wyglądać kobieco, a nie jak babcia. Czy się mylę?
In my opinion Regina Salomaos collection is better prepared then Pradas. And although Prada has wonderful clothes and accessories everything looks bad. On the other hand whole backstage of RS collection is far better and the model looks great. Women do care to look nice, not like granny. Am I right or am I wrong?
zdjęcia pochodzą ze strony http://www.zeberka.pl/7 komentarzy:

 1. zgadzam się, kolekcja Reginy Salomao jest cudowna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm, nakrycia głowy faktycznie na nie, ale 3,4 i ostatnia fota super stylizacje. Salomao fajna.
  Ale wracają do postawionego przez Cibie pytania, to często bywa tak, że jakaś rzecz jest po prostu brzydka, a ludzie nad nią pieją, bo ma napis Prada czy inny.
  Kiedyś sama robiłam posta o torebkach-koszmarkach, które kosztują krocie
  buziaki kochana!

  OdpowiedzUsuń
 3. lookbook prady akurat baaardzo mi się podoba. uwielbiam berety, kraty, spódnice do połowy łydki, kardigany i apaszki. co dziwne - zazwyczaj za pradą nie przepadam, a tu proszę, miłe zaskoczenie.
  a co do kolekcji reginy salomao - owszem, ładna, kobieca, ale... zbyt oczywista i wydaje mi się, że po prostu wtórna. zwiewności, kwiaty, mocne kolory, to wszystko widziałam.

  o ile ciekawszy jest świat, gdy każdy ma inne poczucie estetyki! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam nie przepadam za modą z wybiegów, dziwne to dla mnie i takie jakieś przerysowane. Z tych, co podałaś to mi się jedynie pierwsza sukienka Reginy Salomao podoba.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hehe, Kochana, jasne, że się nie gniewam - to byłaby jakaś głupota :D

  A lookboki świetnie, ja tam zawsze znajdę coś dla siebie - głównie jako inspiracje, ale zawsze :)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Prada tym razem nie podbiła mojego serca, za to zrobiła to kolekcja Reginy Salomao ;))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :* // Thanks for every comment xx