26 lipca 2011

O popularności serwisów modowo-urodowych..

Ostatnio kuzyn przesłał mi ciekawy link.. Jako, że on tez prowadzi stronę w internecie WWW.ROZSMIESZACZE.PL orientuje się w statystykach i tym podobnych rzeczach. (przy okazji odwiedzcie stronkę!)

Pozwolę sobie zacytować:

"Z opublikowanego przez Polskie Badania Internetu raportu wynika, że serwisy na temat mody i urody z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W ciągu 5 lat ich zasięg wśród internautów wzrósł z 7% do 35%. Znaczy to, że na witryny na temat mody i urody zagląda obecnie co trzeci internauta. Choć większość serwisów kieruje swe treści do kobiet, to aż 40% użytkowników stanowią mężczyźni.Serwisy na temat mody i urody to w ostatnich latach dynamicznie zyskująca na popularności kategoria witryn internetowych. Na serwisach tych znaleźć możemy praktycznie wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć na temat najnowszych trendów w modzie i urodzie. Osobom poszukującym inspiracji serwisy przedstawiają stylizacje gwiazd, asortyment z nowych kolekcji popularnych sklepów odzieżowych/obuwniczych, a także recenzje nowości kosmetycznych. Oszczędnym umożliwiają zamieszczanie ogłoszeń dzięki, którym użytkownicy mogą wymienić/sprzedać ubrania i akcesoria. Osobom pragnącym zaprezentować swój styl udostępniają przestrzeń na dodawanie komentowanych później zdjęć czy też prowadzenie bloga. Niepewnym zaś ułatwią podjęcie decyzji co do zmiany fryzury dzięki możliwości skorzystania z „wirtualnego fryzjera” i dopasowania odpowiedniej fryzury do swojej twarzy. Ta bogata oferta serwisów modowych sprawia, że zagląda na nie już co trzeci internauta lub internautka.

Co ciekawe, jeszcze 6 lat temu mieliśmy w polskim internecie zaledwie 10 witryn tego rodzaju. Obecnie, badanie Megapanel PBI/Gemius raportuje dane dla 73 serwisów, których liczba użytkowników wzrosła w tym okresie z 699 tys. do 6 milionów.

Z serwisów na temat mody i urody korzystają chętniej kobiety (60% użytkowników) oraz osoby z wykształceniem średnim lub wyższym (łącznie 63%)."


Faktycznie jeżeli chodzi o rozwój blogów szafiarskich czy urodowych to odnotowano ogromny wzrost i powstawania i popularności. Coraz więcej młodych osób zakłada swoją stronę. Ja moją traktuję jako odskocznię od życia codziennego, od różnych problemów, prowadzenie jej sprawia mi przyjemność, a jeszcze bardziej gdy widzę wzrost odwiedzin na dzień oraz coraz więcej komentarzy!

Sama osobiście od dłuższego czasu przyglądałam się blogom zanim założyłam swojego. Jednak impulsem był blog Kasi - http://www.fashionsalade.com/jestemkasia/
Przeglądnęłam cały az w końcu zdecydowałam się założyć swojego :) Dziś tej decyzji nie żałuję! :)

a jak było z Wami?!

a wieczorem post z pękającym lakierem od Inglota!:) Serdecznie zapraszam :*

3 komentarze:

 1. moim impulsem był blog Voe z Norwegii, która niestety już zawiesiła swojego bloga, a szkoda :(

  pozdrawiam i zapraszam :)

  www.annabartosik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki kochana :)
  ja już ostatnio pisałam, że namawiali mnie znajomi. Wydawało mi się, że jestem na to za stara ;)
  A teraz mam tyle frajdy, że hej!
  buziaki kochanie!
  dobrego dnia!!

  OdpowiedzUsuń
 3. STRASZNIE mi miłoooo:)))))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :* // Thanks for every comment xx