6 grudnia 2015

Zawalcz o siebie.

(polecam czytać słuchając tego utworu)
Osiągnięcia szczęścia w życiu. Zdrowia. Kochaj i bądź kochaną. Chwil uniesienia. Serdeczności. Pieniędzy. Samorealizacji. Rozwijania pasji. Sukcesów w dziedzinach życia, w których jesteś najlepszy.Siły do walki z przeciwnościami losu. Nie zmieniaj się, bądź sobą. Kocham Cię. Zależy mi na Tobie. Tęsknię.
Dlaczego słyszymy to tak rzadko?

Zamykamy się w 4 ścianach odgradzając tym samym od rzeczywistości wyrządzając krzywdę samym sobie.
Umiesz jeden dzień w roku powiedzieć "Kocham Cię"? To umiesz mówić to częściej.
Tęsknisz? Zadzwoń, spotkaj się. 
Jesteś z kimś skłócony? Przeproś i wyjaśnij sprawę.
Nie zamiataj jej pod dywan, bo stworzysz jeszcze większy mur, który kiedyś będzie nie do zburzenia. Nie każdy można obalić, a wszystkie niedokończone sprawy będą się i tak za Tobą ciągnęły.
 Nie czekaj aż ktoś sam pierwszy wyciągnie rękę. Zrób to pierwszy, a jeśli sytuacja powtórzy się, miej prawo oczekiwać, że tym razem to Ciebie przeproszą. Pamiętaj przyjaźń, koleżeństwo czy partnerstwo wymaga poświęceń. Jeśli nie dasz nic od siebie, wkrótce stracisz zaufanie drugiej osoby. 
Kompromis, 
zapewne znasz to słowo. 
Każdy je zna, ale nie każdy potrafi to wdrożyć w życie. Pamiętaj, każdy ma uczucia, ale nie każdy je okaże. Nie ma ludzi, którzy nie potrzebują miłości, ciepła i zrozumienia - są tylko Ci,udający, że im nie zależy. Każdego można zmienić swoją postawą i pozytywnym myśleniem. Może nie zauważysz zmian po kilku próbach, ale nie od razu Rzym zbudowano, prawda? Okaż swoje uczucie koleżance, koledze, partnerowi, rodzinie. 
Ktoś jest oziębły,oschły i bezuczuciowy? Wydaje Ci się.Nie ma ludzi bezuczuciowych. Postaraj się, zawalcz o to, by ta osoba otworzyła się na świat, na miłość, na bliskość, na oddanie, na przyjaźń i ciepłe uczucia.
Sukces osiągniesz tylko wtedy, kiedy będziesz w coś mocno wierzyć.
Ja wierzę.
I chcę. ..
Chcę coś zmienić.
Żyć pełną piersią, nie egzystować.
Cieszyć się życiem.
Czerpać radość z chwili.
Doceniać małe rzeczy.
Wierzyć, że moje przekonania mogą wskazać komuś drogę i w tym momencie właśnie Ty zdałeś sobie sprawę z tego, że musisz o sobie komuś przypomnieć. Zadzwonić, spotkać się, wyznać miłość, przytulić. Pokazać, że jesteś. Przeprosić.
Czasem ludzie sami nie rozumieją swoich wyborów czy decyzji, ale nikt nie mówił, że życie zawsze będzie usłane różami. To przeciwności losu, porażki, kłody rzucane Ci pod nogi umacniają Twój charakter i sprawiają, że po tak ciężkiej bitwie wychodzisz silniejszy i z podniesioną głową. Nigdy nie daj sobie wmówić, że jak raz przegrałeś, przegrasz i drugi raz.

Żeby zrobić krok wprzód, najpierw musisz zrobić krok w tył. Uwielbiam tą sentencję. Ba, uważam, że trzeba zrobić kilka dobrych kroków w tył, by później mieć przestrzeń, by móc się rozpędzić gnając do przodu.
Popchnij swoje życie do przodu. Naucz się żyć.
Nie lubisz swojej roboty? Zwolnij się! 
Nie chcesz kogoś dłużej widywać? To przestań.
Sprawa jest prosta. Życie mamy tylko jedno.
Nauczmy się z tego korzystać.
Ciesz się szczęściem.

Zadaj sobie proste pytanie - jesteś w życiu szczęśliwy?
Jeśli odpowiedź jest pozytywna, to znaczy, że ŻYJESZ.
I bardzo mnie to cieszy.

Zostawiam Was z linkiem do audycji, w której brałam udział - zaczynam mówić od 4min30sek ;-) To tak a propos mojego "niepisania" na blogu ;-)

3 komentarze:

  1. Fajny post, szczególnie na święta przyda się wybaczać, a na co dzień pozytywne myślenie! To działa! Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiesz, nawet mam taką osobę, od której odgradza mnie cały mur złożony z niedopowiedzeń... I zaczyna mnie to dręczyć mocno...

    OdpowiedzUsuń
  3. bardzo inspirujący i skłaniający do refleksji wpis, więcej takich prosim:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :* // Thanks for every comment xx